Projekt Unijny Akademia Przedszkolaka

W ramach realizowanego projektu unijnego AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA  prowadzone są w przedszkolu zajęcia dla dzieci celem których jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz rozwijanie kompetencji kluczowych.

Dla dzieci każde z tych zajęć to radość, świetna zabawa oparta  na działaniu i samodzielnym odkrywaniu. Dzieci bawiąc się  doskonalą sprawność grafomotoryczną, wymowę oraz wzbogacają wiadomości o otaczającej rzeczywistości.

Rozwijają także kompetencje w zakresie języka angielskiego, uczą się wykonywania konstrukcji (robotów, małych maszyn) z dedykowanych klocków, korzystania z graficznego oprogramowania, organizowania pracy zespołowej.

Dzięki różnorodnym zajęciom  wspierany jest rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, umiejętności językowe i matematyczne oraz sprawności takie  jak koncentracja, koordynacja, pamięć, systematyczność oraz odwaga do samodzielnego myślenia, eksperymentowanie i podejmowanie decyzji.

Pandemia sprawiła, że nie możemy spotykać się w przedszkolu w swoich małych zespołach. Przenieśliśmy zatem nasze pomysły na zabawy dla dzieci w przestrzeń internetową. Nauczyciele nagrywają dla dzieci filmiki, przygotowują zabawy komunikują się z dziećmi i rodzicami wpierając ich w przeprowadzaniu eksperymentów i zabaw.  Mamy nadzieję, że ten trudny dla nas wszystkich czas już się kończy i niebawem spotkamy się  w przedszkolu. Jest wiele ciekawostek i nowości  które  oczekują na powrót przedszkolaków.

Zapraszamy do zapoznania się z Galerią Zdjęć z odbytych już zajęć.

Przejście go GALERII ZDJĘĆ ZAJĘĆ UNIJNYCH 

Nowy Plac zabaw wykonany dzięki projektowi unijnemu ,, Akademia Przedszkolaka"