Święto Odzyskania Niepodległości

„Co to jest Polska?” Czesław Janczarski

– Co to jest Polska?- Spytał Jaś w przedszkolu.

Polska- to wieś, i las, i zboże w polu,

i szosa, którą pędzi do miasta autobus,

i samolot, co leci wysoko, na tobą.

Polska- to miasto, strumień i rzeka,

i komin fabryczny, co dymi z daleka,

a nawet obłoki, gdy nad nami mkną.

Polska to jest także twój rodzinny dom.

 

W dniu 11 listopada 2023 przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” wzięły udział w Gminnych obchodach 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci z grupy Delfinki, Żabki i Niedźwiadki uwieńczyły obchody uroczystym spektaklem zatytułowanym „Idzie żołnierz”. W przedstawieniu  słowno – muzycznym opowiedziały historię spotkania żołnierza powracającego z frontu z mieszkańcami podkrakowskiej wsi. Występ przedszkolaków był bardzo przejmujący i wzruszył nie tylko mieszkańców, ale również lokalne władze gminy. Obchodzone co roku Święto Niepodległości stało się tradycją naszego przedszkola. Od najmłodszych lat należy rozbudzać zainteresowanie Ojczyzną i kształtować postawy patriotyczne.

Po resztę zdjęć zapraszamy po linkiem https://www.facebook.com/akprzedszkolaka

 

Skip to content